0630CDMCDDS-100MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0630CDMCDDS-100MC |
Description | FIXED IND 10UH 4.5A 62 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 4.5 A 62mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 4.6A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 62mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Supplier Device Package SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |