Image for CDRH10D43RNP-820MC is not available
CDRH10D43RNP-820MC
DigiKey Part Number
308-CDRH10D43RNP-820MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH10D43RNP-820MC
Description
FIXED IND 82UH 1.2A 273.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 273.8mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
2A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
273.8mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)