CDRH127/HPNP-150MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 504
Datasheet
Image for CDRH127/HPNP-150MC is not available
CDRH127/HPNP-150MC
DigiKey Part Number
308-CDRH127/HPNP-150MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127/HPNP-150MC
Description
FIXED IND 15UH 4.5A 31.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 31.3mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
6.16A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
31.3mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)