CDRH2D11/HPNP-2R2NC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDRH2D11/HPNP-2R2NC |
Description | FIXED IND 2.2UH 1.3A 120 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Inductor 1.3 A 120mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDRH2D11/HPNP-2R2NC Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.1A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 120mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) |