SXO53L3C481-156.250M
DigiKey Part Number
5173-SXO53L3C481-156.250MTR-ND - Tape & Reel (TR)
5173-SXO53L3C481-156.250MCT-ND - Cut Tape (CT)
5173-SXO53L3C481-156.250MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO53L3C481-156.250M
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
60mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)