DC0019/03-TG-A482K-0.1-0
DigiKey Part Number
1168-DC0019/03-TG-A482K-0.1-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DC0019/03-TG-A482K-0.1-0
Description
THERM PAD 31.75MMX31.75MM RED
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Red 31.75mm x 31.75mm Square
Category
Outline
31.75mm x 31.75mm
Thickness
0.0039" (0.100mm)
Thermal Conductivity
2.3W/m-K