GT10D-60-30-0.25-0
DigiKey Part Number
1168-GT10D-60-30-0.25-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT10D-60-30-0.25-0
Description
THERMAL PAD 60X30MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 60.00mm x 30.00mm Rectangular
Category
Outline
60.00mm x 30.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0098" (0.250mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Pink
Usage
Multi
Thermal Conductivity
1.5W/m-K