T62-1-310-310-0.16
DigiKey Part Number
1168-T62-1-310-310-0.16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T62-1-310-310-0.16
Description
THERM PAD 310MMX310MM W/ADH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 310.00mm x 310.00mm Square Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0063" (0.160mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Graphite
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Box
Color
Black
Part Status
Active
Thermal Conductivity
15W/m-K
Type
Graphite-Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Purchase
Outline
310.00mm x 310.00mm