TG-A1250-30-30-1.0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1168-TG-A1250-30-30-1.0-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TG-A1250-30-30-1.0 |
Description | THERM PAD 30MMX30MM GREEN |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Thermal Pad Green 30.00mm x 30.00mm Square |
Datasheet | Datasheet |
Category | Outline 30.00mm x 30.00mm |
Manufacturer t-Global Technology | Thickness 0.0394" (1.000mm) |
Series | Material Silicone |
Packaging Bulk | Color Green |
Part Status Active | Thermal Conductivity 12.5W/m-K |