TG-A1250-40-40-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-40-40-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-40-40-1.5
Description
THERM PAD 40X40MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 40.00mm x 40.00mm Square
Category
Outline
40.00mm x 40.00mm
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K