TG-A1250LC-270-270-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250LC-270-270-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250LC-270-270-1.5
Description
THERMAL PAD 270X270MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 270.00mm x 270.00mm Square Tacky - One Side
Category
Outline
270.00mm x 270.00mm
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Bulk
Adhesive
Tacky - One Side
Green
Usage
Multi
Thermal Conductivity
10W/m-K