TG-A1780-310-310-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1780-310-310-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1780-310-310-2.0
Description
THERMAL PAD 310X310MM LIGHT GREY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 310.00mm x 310.00mm Square
Category
Shape
Square
Manufacturer
t-Global Technology
Outline
310.00mm x 310.00mm
Series
Thickness
0.0787" (2.000mm)
Packaging
Bulk
Material
Silicone
Part Status
Active
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
17.8W/m-K