TG-A20KF-385-285-2.0-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-A20KF-385-285-2.0-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A20KF-385-285-2.0-1A
Description
THERM PAD 385X285MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 385.00mm x 285.00mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Outline
385.00mm x 285.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - One Side
Part Status
Active
Backing, Carrier
Fiberglass
Usage
Multi
Color
Gray
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1.8W/m-K