TG-A20KX-385-285-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A20KX-385-285-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A20KX-385-285-0.5
Description
THERM PAD 385X285MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 385.00mm x 285.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
385.00mm x 285.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Adhesive
Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
2.0W/m-K