TG-A3500-15-15-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-15-15-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-15-15-0.5
Description
THERM PAD 15MMX15MM YLW
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 15.00mm x 15.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
15.00mm x 15.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Thermal Conductivity
3.5W/m-K