TG-A373L-310-310-3.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A373L-310-310-3.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373L-310-310-3.0-0
Description
THERM PAD 310MMX310MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 310.00mm x 310.00mm Square
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.118" (3.00mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Color
Yellow
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
1.6W/m-K