TG-A4500-310-310-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A4500-310-310-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A4500-310-310-1.0
Description
THERM PAD 310MMX310MM PURP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Purple 310.00mm x 310.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Purple
Usage
Multi
Thermal Conductivity
4.5W/m-K