TG-A6200-15-15-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-15-15-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-15-15-0.5
Description
THERM PAD 15MMX15MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 15.00mm x 15.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
15.00mm x 15.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Adhesive
Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
6.2W/m-K