TG-AH486-14-9-3.5-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Gray 14.00mm x 9.00mm Rectangular
TG-AH486-14-9-3.5-0
DigiKey Part Number
1168-TG-AH486-14-9-3.5-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AH486-14-9-3.5-0
Description
THERM PAD 14MMX9MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
14.00mm x 9.00mm
Thickness
0.138" (3.50mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
3.2W/m-K