TG-T1000T-340-340-0.11
DigiKey Part Number
1168-TG-T1000T-340-340-0.11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-T1000T-340-340-0.11
Description
THERMAL TAPE 340X340MM GREY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 340.00mm x 340.00mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Thickness
0.0043" (0.110mm)
Backing, Carrier
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color
Gray
Thermal Conductivity
1.3W/m-K
Shape
Square
Outline
340.00mm x 340.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C) or Below