TI900-40-30-0.12-1A
DigiKey Part Number
TI900-40-30-0.12-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TI900-40-30-0.12-1A
Description
THERM PAD 40X30MM W/ADH WHT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 40.00mm x 30.00mm Rectangular Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0050" (0.127mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Box
Backing, Carrier
Viscose
Part Status
Active
Color
White
Type
Conductive Insulator Pad
Thermal Conductivity
1.8W/m-K
Shape
Rectangular
Shelf Life
12 Months
Outline
40.00mm x 30.00mm