XL25D-TO220-20-14-0.64
DigiKey Part Number
1168-XL25D-TO220-20-14-0.64-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25D-TO220-20-14-0.64
Description
CERAMIC HEAT SPREADER 20X14X0.63
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-220 Ceramic Heat Spreader
Category
Shape
Rectangular
Mfr
Length
0.787" (20.00mm)
Series
Width
0.551" (14.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.025" (0.64mm)