XL25D-TO264-28-22-0.64
DigiKey Part Number
1168-XL25D-TO264-28-22-0.64-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25D-TO264-28-22-0.64
Description
CERAMIC HEAT SPREADER 28X22X0.63
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-264 Ceramic Heat Spreader
Category
Shape
Rectangular
Mfr
Length
1.102" (28.00mm)
Series
Width
0.866" (22.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.025" (0.64mm)