XL25W-TO247-22-17-0.64
DigiKey Part Number
1168-XL25W-TO247-22-17-0.64-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25W-TO247-22-17-0.64
Description
CERAMIC HEAT SPREADER 22X17MM WH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-247 Ceramic Heat Spreader
Category
Attachment Method
Thermal Tape
Mfr
Shape
Rectangular
Series
Length
0.866" (22.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.669" (17.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.025" (0.64mm)