OYKIDLJANF-0.032768
DigiKey Part Number
1664-OYKIDLJANF-0.032768TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-OYKIDLJANF-0.032768CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-OYKIDLJANF-0.032768DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OYKIDLJANF-0.032768
Description
XTAL OSC XO 32.768KHZ 1.8V CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
18µA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.038" (0.96mm)