TLEAMLJATF-20.000000
DigiKey Part Number
1664-TLEAMLJATF-20.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLEAMLJATF-20.000000
Description
XTAL OSC VCTCXO 20MHZ CMOS
Detailed Description
20 MHz VCTCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Absolute Pull Range (APR)
±5ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
6.5mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.077" (1.95mm)