TLEARKJATF-10.000000
DigiKey Part Number
1664-TLEARKJATF-10.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLEARKJATF-10.000000
Description
XTAL OSC VCTCXO 10MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCTCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±200ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±5ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
6.5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
10-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.077" (1.95mm)