TTETKLJANF-10.000000
DigiKey Part Number
1664-1207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TTETKLJANF-10.000000
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz TCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
6mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)