X5HGGJNINF-100.000000
DigiKey Part Number
1664-X5HGGJNINF-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X5HGGJNINF-100.000000
Description
CRYSTAL 100.0000MHZ 20PF THOLE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz ±5ppm Crystal 20pF 120 Ohms HC-45U
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Series
Operating Mode
3rd Overtone
Packaging
Tray
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
100 MHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.122" W (8.00mm x 3.10mm)
Frequency Tolerance
±5ppm
Height - Seated (Max)
0.338" (8.60mm)