XXGGGINANF-25.000000
DigiKey Part Number
1664-XXGGGINANF-25.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-XXGGGINANF-25.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-XXGGGINANF-25.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XXGGGINANF-25.000000
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±50ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance
18pF