XYFBBCNANF-20.000000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XYFBBCNANF-20.000000 |
Description | CRYSTAL 20.0000MHZ 16PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz ±10ppm Crystal 16pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | XYFBBCNANF-20.000000 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 20 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2.55x2.05) |
Frequency Stability ±10ppm | Size / Dimension 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |
Load Capacitance 16pF |