FBMH1608HL121-TV | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FBMH1608HL121-TV |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.2A 130mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FBMH1608HL121-TV Models |
Category | Current Rating (Max) 1.2A |
Manufacturer Taiyo Yuden | DC Resistance (DCR) (Max) 130mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Filter Type Power Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.035" (0.90mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |