FBMH1608HM471-TV
DigiKey Part Number
587-3825-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3825-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3825-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMH1608HM471-TV
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1A 150mOhm
EDA/CAD Models
FBMH1608HM471-TV Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)