FBMH4525HM102NT
DigiKey Part Number
587-1757-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1757-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1757-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMH4525HM102NT
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 1810 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1810 (4525 Metric) 3A 60mOhm
EDA/CAD Models
FBMH4525HM102NT Models
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Size / Dimension
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz