FBMJ3216HS480NT
DigiKey Part Number
587-1771-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1771-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1771-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMJ3216HS480NT
Description
FERRITE BEAD 48 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 6A 5mOhm
EDA/CAD Models
FBMJ3216HS480NT Models
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
48 Ohms @ 100 MHz