LLDND2020JET1R0MM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1 µH Shielded Wirewound Inductor 1.55 A 121mOhm Max Nonstandard
LLDND2020JET1R0MM
DigiKey Part Number
587-LLDND2020JET1R0MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLDND2020JET1R0MM
Description
FIXED IND 1UH 1.55A 121 MOHM SMD
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
3.1A
DC Resistance (DCR)
121mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)