LMK105BJ225KV-F
DigiKey Part Number
587-6016-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6016-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6016-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK105BJ225KV-F
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK105BJ225KV-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.026" (0.65mm)