LMK316F226ZL-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Taiyo Yuden
In Stock: 482
Datasheet
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 16,393
Datasheet
Similar
In Stock: 306,633
Direct
KYOCERA AVX
22 µF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
LMK316F226ZL-T
DigiKey Part Number
587-1356-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK316F226ZL-T
Description
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMK316F226ZL-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)