LSMCC160808T220NGR
DigiKey Part Number
587-LSMCC160808T220NGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMCC160808T220NGRCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMCC160808T220NGRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMCC160808T220NGR
Description
FERRITE BEAD 22 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 7.5A 4mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSMCC160808T220NGR Models
Category
Current Rating (Max)
7.5A
Manufacturer
Taiyo Yuden
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
22 Ohms @ 100 MHz