AA-150-24-22-00-00
Thermal Wizard for Device Cooling Applications
AA-150-24-22-00-00
DigiKey Part Number
926-1061-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-150-24-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 143W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 143 W
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Series
Power - Input
190 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 48°C
Part Status
Active
Weight
11.0 lbs (5.0 kg)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
300mm L x 153mm W x 166.4mm H
Power - Cooling
143 W
Base Product Number
Current
7.9 A