ACM12V-351-2PL-TL00
DigiKey Part Number
445-ACM12V-351-2PL-TL00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACM12V-351-2PL-TL00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACM12V-351-2PL-TL00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM12V-351-2PL-TL00
Description
CMC 10A 2LN 350 OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 350 Ohms @ 100 MHz 10A DCR 2.9mOhm
EDA/CAD Models
ACM12V-351-2PL-TL00 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.9mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
350 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
10A