CK45-B3FD102KYGNA
DigiKey Part Number
445-181696-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK45-B3FD102KYGNA
Description
CAP CER 1000PF 3KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor B Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CK45-B3FD102KYGNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)