PHUA6630-076B-00-000
DigiKey Part Number
445-181633-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PHUA6630-076B-00-000
Description
SPEAKER 2.2OHM 5W TOP PORT
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 Ohms General Purpose Speaker 5 W 100 Hz ~ 20 kHz Top Rectangular
Category
Efficiency - Testing
100mm
Manufacturer
TDK
Efficiency - Type
Sound Pressure Level (SPL)
Series
Power - Rated
5 W
Packaging
Tray
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Port Location
Top
Technology
Piezo
Shape
Rectangular
Type
General Purpose
Termination
Flex Contacts
Frequency Range
100 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)
Impedance
2.2 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C