B43547B5337M007 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Image for B43547B5337M007 is not available
B43547B5337M007
DigiKey Part Number
B43547B5337M007-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43547B5337M007
Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 230mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tray
Ripple Current @ Low Frequency
2.18 A @ 100 Hz
Impedance
330 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
230mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C