B43644B5227M067 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 129
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
220 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 460mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C
B43644B5227M067
DigiKey Part Number
495-B43644B5227M067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43644B5227M067
Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B43644B5227M067 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.17 A @ 100 Hz
Impedance
700 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
460mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C