B57236S0100M051 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B57236S0100M051 |
Description | ICL 10 OHM 20% 3.5A 11.5MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 3.5 A 0.453" (11.50mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B57236S0100M051 Models |
Category | Tolerance ±20% |
Manufacturer TDK | Current - Steady State Max 3.5 A |
Series | Diameter 0.453" (11.50mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Part Status Active | Approval Agency UL |
R @ 25°C 10 Ohms |