B72650M0140K072
DigiKey Part Number
495-77006-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-77006-1-ND - Cut Tape (CT)
495-77006-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72650M0140K072
Description
VARISTOR 22V 100A 3225
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 V 100 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 3225 (8063 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B72650M0140K072 Models
Category
Varistor Voltage (Max)
24.2 V
Manufacturer
TDK
Current - Surge
100 A
Series
Energy
0.4J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1450 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
19.8 V
Package / Case
3225 (8063 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
22 V