C3216X7S0J336M160AC
DigiKey Part Number
445-14814-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14814-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14814-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7S0J336M160AC
Description
CAP CER 33UF 6.3V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X7S0J336M160AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)