C3225X5R1H106M250AB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C3225X5R1H106M250AB |
Description | CAP CER 10UF 50V X5R 1210 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C3225X5R1H106M250AB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Features Low ESL |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |