C3225X5R1H475M250AB
DigiKey Part Number
445-7784-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7784-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7784-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X5R1H475M250AB
Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X5R1H475M250AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)